DISPECER TRANSPORT INTERN

SC PIRITEX SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- primeste, centralizeaza si urmareste comenzile de distributie marfa;
- stabileste prioritatile de livrare, dimensioneaza incarcarile, stabileste rutele,
- asigura legatura cu centrele locale de distributie;
- asigura legatura cu centrul logistic;
- asigura legatura cu soferul;
- monitorizeaza modul si timpul de derulare cursa;
- monitorizeaza probleme aparute pe parcurs
- comunica cu seful de coloana toate problemele legate de soferi si masini
- comunica cu departamentul logistic programul incarcarilor pe parcursul zilei

CERINTE

- absolvent studii medii/superioare (studiile superioare tehnice prezinta un avantaj)
- minim un an experienta in coordonare transporturi;
- cunostinte mecanice auto (constituie avantaj)
- abilitati de comunicare;
- rezistenta la lucru in conditii de stres;
- spirit de echipa;
- disponibil la program flexibil;
- cunostinte MS Office (Word, Excel, Outlook)

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- mediu de lucru tanar intr-o companie in plina ascensiune

PIRITEX este unul dintre liderii nationali in piata finisajelor si pardoselilor din Romania. Compania a implementat si mentine un Sistem de Management al Calitatii, in conformitate cu standardul ISO 9001: 2001.
Ca urmare a expansiunii si modificarilor organizationale, sunt disponibile noi oportunitati pentru profesionistii in vanzari din Bucuresti si toate orasele resedinta de judet.