Director Calitate

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Organizeaza arhiva tehnica a departamentului, inclusiv colectia de norme, standarde, documente, studii cu caracter tehnic;
-Realizeaza controlul si urmarirea muncii responsabililor de schimb;
-Realizeaza coordonarea departamentelor in cadrul SMC;
-Participa la solutionarea reclamatiilor/incidentelor, completeaza si trimite lunar registrele actualizate Plant Manager-ului si Directorului de Calitate Grup;
-Reducerea neconformitatilor si a reclamatiilor de la client;
-Colaborarea cu celelalte departamente, furnizorii, auditorii;
-Garanteaza ca in interiorul companiei toti cunosc necesitatea de imbunatatire continua si respecta cerintele clientilor;
-Comunica cu managementul la nivel international;
-Gestioneaza registrele utilizate in laborator: analiza materii prime, produs semifabricat, produs terminat, receptie de materii prime;
-Realizeaza urmarirea trimiterilor de mostre conform planurilor de monitorizare la nivel de Grup si mentine actualizate registrele cu date primite de la laboratoarele externe;
-Asigura functionarea laboratorului si intocmeste programul de lucru;
-Participa la proiecte si probe de imbunatatire si dezvoltare;
-Gestioneaza si mentine actualizat registrul de consum acid sulfuric (precursor de droguri) si raporteaza anual la Agentia Antidrog intrarile, consumurile, stocul si previziunea comsumurilor de acid sulfuric;
-Gestioneaza si mentine actualizat registrul de substante toxice;
-Asigura respectarea consumurilor de produse toxice;
-Mentine actualizate registrele de instruire conform planificarilor (ISO, instructiuni de lucru in laborator, pompieri, mediu ambiental, planuri de monitorizare si masurare);
-Anunta conducerea asupra deviatiilor referitoare la calitate si face propuneri preventive pentru aliminarea deviatiilor;
-Garanteaza obtinerea datelor necesare pentru stabilirea trasabilitatii;
-Garanteaza receptia aparatelor de masura noi si acelora care sunt calibrate de o firma externa;
-Garanteaza cunoastrea profunda a normelor si procedurilor de lucru pentru personalul din departamentul Calitate;
-Stabileste planuri de masuri si garanteaza aplicarea acestora conform normelor interne de Grup;
-Realizeaza documentele conform normelor de Grup.

CERINTE

Adecco Permanent Placement cauta un Director Calitate pentru clientul sau, companie multinationala, producator de pigmenti si coloranti anorganici cu sediul langa Targoviste.

Profilul candidatului:

-Studii superioare tehnice: profil chimie;
-Cunoasterea standardului ISO 9001:2008 si a metodelor sau instrumentelor specifice;
-Capacitate de a se adapta si invata rapid;
-Bune abilitati de planificare si organizare;
-Abilitati de conducere & comunicare;
-Autonomie in lucru;
-Cunoştinţe de operare in MS Office;
-Buna cunoastere a limbii engleze sau spaniole;
-Experienta profesionala de minim 3 ani in mediu industrial;
-Capacitati excelente de planificare si organizare;
-Capacitatea de a conduce/ motiva o echipa si de a stabili obiective in conformitate cu viziunea companiei.

BENEFICII OFERITE

All the candidates that fit the above requirements are kindly invited to apply online. We will contact only the suitable candidates for this position in maximum 4 weeks.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro