CONSILIER FINANCIAR

FINANCE OPEN GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

• să identifici clienţii potenţiali pentru produsele Băncii;
• să realizezi obiectivele de vnzări conform planului individual;
• să depui eforturi constante pentru a lărgi baza de clienţi şi să cauţi, construieşti şi menţii o reţea de relaţii cu clienţi/prospecţi;
• să iei contact zilnic prin telefon şi să vizitezi clienţii potenţiali sau existenţi şi să identifici nevoile financiare actuale/viitoare ale clienţilor;
• să informezi clienţii despre produsele de economisire-creditare ale Băncii, conform manualelor de training şi procedurilor n vigoare, explicnd beneficiile şi costurile aferente acestor produse;
• să oferi explicaţii privind documentaţia necesară ncheierii unui contract de economisire-creditare, să asişti clienţii n completarea documentaţiei şi să te asiguri că respectivii clienţi consiliaţi primesc un răspuns n timp optim;
• să soliciţi/obţii referinţe de la clienţii potenţiali sau existenţi;
• să arăţi o preocupare constantă pentru mbunătăţirea cunoştinţelor legate de produsele Băncii şi să participi activ la training-urile organizate de Bancă;
• să activezi conform standardelor, normelor şi procedurilor Băncii;
• să ntocmeşti rapoarte de activitate cu privire la ntlniri, vizite şi contacte.

CERINTE

Cerinte:
Pentru aceasta trebuie să ndeplineşti următoarele condiţii …

• să ai experienţă n vnzări directe sau n domeniul financiar-bancar;

şi să cunoşti …

• MS Office la un nivel bun;
• Cunoaşterea limbii engleze ar fi un avantaj pentru tine.

SC FINANCE OPEN GROUP SRL s-a înfiinţat în anul 2009, având ca obiect principal de activitate intermedierile financiare.
A luat fiinţă ca urmare a cererii crescute de servicii de calitate manifestate de persoanele fizice şi juridice pe o piaţă în continuă mişcare.
Conducerea executivă a societăţii este asigurată de catre 7 dintre cei mai buni directori de vânzări care au experienţă atât în domeniul bancar cât şi al asigurărilor, şi care au construit o echipă de vânzări puternică pentru una din băncile reprezentative de pe piaţa românească, realizând în anul 2008 un volum de vânzări de aproximativ 80.000.000 euro.
Firma are reprezentare la nivel naţional în marile oraşe:
Bucureşti, Ploieşti, Craiova, Timişoara, Sibiu, Cluj, Baia Mare, Oradea, Buzău urmând a se dezvolta şi în alte zone precum Bacău, Iaşi, Suceava, Botoşani, Piteşti.