CONSILIER FINANCIAR

FINANCE OPEN GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

să identifici clienţii potenţiali pentru produsele Băncii;
• să realizezi obiectivele de vnzări conform planului individual;
• să depui eforturi constante pentru a lărgi baza de clienţi şi să cauţi, construieşti şi menţii o reţea de relaţii cu clienţi/prospecţi;
• să iei contact zilnic prin telefon şi să vizitezi clienţii potenţiali sau existenţi şi să identifici nevoile financiare actuale/viitoare ale clienţilor;
• să informezi clienţii despre produsele de economisire-creditare ale Băncii, conform manualelor de training şi procedurilor n vigoare, explicnd beneficiile şi costurile aferente acestor produse;
• să oferi explicaţii privind documentaţia necesară ncheierii unui contract de economisire-creditare, să asişti clienţii n completarea documentaţiei şi să te asiguri că respectivii clienţi consiliaţi primesc un răspuns n timp optim;
• să soliciţi/obţii referinţe de la clienţii potenţiali sau existenţi;
• să arăţi o preocupare constantă pentru mbunătăţirea cunoştinţelor legate de produsele Băncii şi să participi activ la training-urile organizate de Bancă;
• să activezi conform standardelor, normelor şi procedurilor Băncii;
• să ntocmeşti rapoarte de activitate cu privire la ntlniri, vizite şi contacte.

CERINTE

Cerinte:
Pentru aceasta trebuie să ndeplineşti următoarele condiţii …

• să ai experienţă n vnzări directe sau n domeniul financiar-bancar;

şi să cunoşti …

• MS Office la un nivel bun;