Chief Accountant

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Supraveghează și coordonează activitatea departamentului financiar-contabil (2 persoane), raportând direct către Directorul Financiar;
• Asigură suport zilnic departamentelor companiei în scopul derulării business-ului;
• Reconcilierea lunară și anuală a conturilor contabile;
• Controlează toate înregistrările și practicile de lucru, asigurându-se un control intern conform procedurilor companiei;
• Analizează și raportează situații, identifică probleme și propune dezvoltarea de soluții;
• Acordă suport Directorului Financiar în elaborarea bugetelor;
• Participă în pregătirea documentației pentru auditul annual US GAAP;
• Coordonează și conduce periodic procesele de inventariere conform legii și procedurii interne, pregătind documentația specifică necesară;
• Oferă suport în realizarea diferitelor rapoarte financiare pentru managementul intern sau Shared Service.

CERINTE

• Absolvent studii superioare economice;
• Experiență anterioară într-un job similar (minim 5 ani în mediu de producție/financiar/contabilitate);
• Limba engleză - nivel avansat (scris, citit, vorbit)
• Cunoștințe MSOffice - nivel avansat;
• Cunoștințe de SAP și HFM - reprezintă un avantaj;
• Comunicare și organizare;
• Prioritizare și lucru cu mai multe task-uri simultan;
• Lucru cu termene limită;
• Inițiativă în scopul obținerii rezultatelor de succes și a performanței

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies