Asistent Marketing

Plus Discount Romania S.C.S.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asistenta in planificarea si organizarea actiunilor de Marketing
- organizarea realizarii grafice a materialelor promotionale (pliant saptamanal cu oferta actuala)
- crearea si dezvoltarea bazei de date referitoare la reprezentantii mass-media (nivel central si local), oficialitati , etc.

CERINTE

- experienta de cel putin un an pe o pozitie similara
- licentiat al unei Institutii de Invatamant Superior ( Marketing/ Comunicare)
- foarte buna cunoastere a limbii germane
- persoana foarte organizata
- excelente abilitati de comunicare/ relationare
- capacitate de analiza / sinteza si planificare
- cunostinte PC: MS Office (Word, Excel, Powerpoint)
- capacitate de gestionare a mai multor proiecte in acelasi timp si de respectare a termenelor limita
- atentie la detalii, responsabilitatea muncii

BENEFICII OFERITE

- Procese de munca optime pe baza unor tehnologii de ultima ora
- Loc de munca sigur si de viitor intr-o companie de anvergura si de succes
- O echipa tanara si motivata
- Salariu motivant

PLUS DISCOUNT ROMANIA este o retea de magazine de tip discount apartinand concernului german Tengelmann, grup cu vechime si experiena la nivel mondial. Divizia Plus este deja existenta cu peste 4.100 de magazine si 41.000 de angajati in 9 tari din Europa.
In prezent, in Romania exista 38 de magazine Plus, urmand ca reteaua sa se extinda in urmatorii ani.

Aplica acum pentru pozitia de ASISTENT MARKETING si te poti alatura echipei Micilor Preturi.