Asistent Manager

METATOOLS

Job expirat

RESPONSABILITATI

-inregistreaza documentele /corespondenta zilnica si asigura distribuirea si arhivarea acestora;
-mentine relatiile de afaceri/gestioneaza documentele privind clientii si furnizorii;
-redacteaza corespondenta de afaceri (e-mail) necesara desfasurarii activitatii zilnice;
-inregistreaza, scaneaza, arhiveaza diversele contracte si documente ale companiei.
- supravegheaza fluxul de informatii din corespondenta telefonica si electronica si informeaza managementul si colegii cu problemele aparute;
-redacteaza documente, rapoarte, informari si comunicari generale;
-realizeaza activitatile administrative si de protocol;
-ofera suport in diferite sarcini administrative;
-asista Directorul general si Directorul comercial in desfasurarea activitatilor si in proiectele pe care acestia le deruleaza;
-cunostinte de contabilitate primara (facturare, evidenta contabila, evidenta clienti,furnizori) si logistica;

CERINTE

-postul se adreseaza persoanelor cu aspect fizic placut, atitudini pozitive si care trateaza cu seriozitate sarcinile zilnice;
-absolvent studii superioare- conditie obligatorie;
-limba engleza nivel avansat ( scris, vorbit )- constituie avantaj;
-cunosterea pachetului Microsoft Office, navigare internet-conditie obligatorie;
-bune abilitati de comunicare scrisa si verbala;
-bun organizator- reprezinta un avantaj experienta pe un post similar;
-capacitate de a rezolva situatii neprevazute;
-capacitate de analiza, sinteza si stabilire a prioritatilor;
-capacitate de a respecta termene limita;
-disponibilitate pentru program prelungit;
-punctualitate, promptitudine, bun simt, amabilitate;

BENEFICII OFERITE

-salariu motivant si competitiv;
-cultură organizaţională tanara, orientată către eficienta, profesionalism și dinamism;
-mediu organizaţional plăcut;
-posibilitatea de afirmare intr-o companie de succes.