Agent comercial - vanzari / geam termopan

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma cu o indelungata experienta in producerea de sticla termoizolnta pentru tamplaria termopan, cauta un nou coleg pentru departamentul comercial care sa ocupe postul de Agent comercial/ vanzari.
Responsabilitati :
• Dezvolta si mentine excelente relatii pe termen lung cu clientii companiei;
• Realizeaza actiuni periodice de fidelizare pentru clientii deja existenti;
• Masoara si urmareste nivelul de satisfactie al clientilor;
• Contacteaza activ noi potentiali clienti;
• Negociaza contractele cu clientii din zona alocata si urmareste îndeplinirea obiectivelor de vânzari si profit;
• Asigura solutionarea problemelor in relatia cu clientii;
• Se implica activ in maximizarea oportunitatilor de dezvoltare;
• Intocmeste rapoartele specifice de activitate.

CERINTE

Cerinte:
• Studii superioare ( de preferat inginerie);
• Minim 2 ani experienta în vânzari;
• Minim 6 luni intr-o firma de profil , indiferent pe ce post – reprezinta avantaj;
• Cunostinte in domeniul constructiilor / tamplariei termopan;
• Disponibilitate pentru deplasari ;
• Prezenta agreabila si comunicativa;
• Atitudinea independenta si responsabila;
• Experienta in utilizarea PC-ului, internet si comunicare electronica;
• Permis auto ( Cat. B) de minim 1 an.

Profilul psihologic:
• Bune abilitati de comunicare, negociere si dezvoltare de relatii de calitate,
• Bune abilitati de comunicare scris si oral în româna si engleza ( constituie avantaj),
• Consecventa,
• Centrare pe rezultate, initiative, implicare, dynamism,
• Asertivitate, persuasiune.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
• Salariu motivant;
• Bonusuri + beneficii: In functie de vanzarile realizate
• Telefon mobil/Tableta
• Masina de serviciu ( toate facilitatile).