Administrator Retea

SC DALKIA TERMO PRAHOVA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instalare, configurarea si administrarea Windows 2003 Server, Active Directory, Domain server, Mail server
- Instalare si configurare Microsoft Exchange Server, Microsoft ISA Server 2004
- Instalare si configurare sisteme de operare Windows 98, NT, 2000, XP si diverse aplicatii utilitare
- Instalare, configurare, administrare, mentenanta hardware si software pentru servere si echipamente IT
- Asigurarea managementului retelei de calculatore (user policies, groups, group policies)
- Realizare Back-up date, sisteme antivirus, mentinere securitate date si prevenire acces neautorizat.
- Participa la crearea bugetului departamentului.

CERINTE

- Absolvent cu licenta la unei institutii de invatamant superior, preferabil automatica, informatica, calculatoare
- Experienta minim 1 an in configurare, implementare, si administrare de retele informatice, securizare si administrare servere Windows si/sau Linux.
- Abilitati practice si capacitate de diagnosticare rapida a problemelor de functionare hardware, software si retea
- Cunostinte avansate de instalare, configurare si administrare Windows 2003 Server , Linux, Microsoft Exchange server, ISA Server 2004, Windows 98/2000/NT/XP.
- Experienta in lucrul cu Active Directory si Group Policy, capacitatea de a dezvolta o infrastructura scalabila cu locatii multiple.
- Cunostinte excelente in protocoale retea (TCP/FTP), retele VPN, (medii de comunicatie, echipamente de comunicatie, monitoring, administrare echipamente terminale de acces la retea , routare )
- Experienta in lucrul in medii profesioniste si cu solutii Enterprise gen: Anti-Virus, Back-up, Disk Imaging etc.
- Cunostinte tehnice si experienta in networking, echipamente de retea: switchuri, routere.
- Capacitate de asimilare rapida de noi cunostinte
- Persoana responsabila cu bune abilitati de comunicare si planificare, cu initiativa, orientata spre performanta
- Posesor carnet de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

-salariu atractiv
-tichete de masa
-un loc de munca stabil si cu posibilitati de promovare

Dalkia Termo Prahova este furnizor de servicii energetice pentru Ploiesti