Sef Departament Comercial Pitesti

ADECCO RESURSE UMANE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura satisfactia clientilor din cadrul pietei, respectand politica generala a companiei;
- Garanteaza aplicarea politicilor comerciale si umane ale companiei;
- Este responsabil pentru rezultatele contului de exploatare din segmentele din subordinea sa (cifra de afaceri si de rentabilitate);
- Asigura existenta gamelor de produse definite in magazin;
- Respecta obiectivele de vanzare;
- Colaborare cu sefii de raioane si lucratorii comerciali pentru realizarea obiectivelor comune;

CERINTE

- Studii superioare;
- Cunoastinte de limba franceza/ engleza constituie un avantaj – nivel mediu;
- Experienta in vanzari, comert sau servicii;
- Orientare spre client;
- Bune abilitati de comunicare si negociere;
- Spirit de echipa, abilitati de comunicare, dorinta de perfectonare continua;
- Abilitati de management al echipei;
- Cunostinte avansate de operare MS Office;

BENEFICII OFERITE

Companie straina, importator direct si distribuitor de materiale de constructii.

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare. Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 10 orase, si reusind in 2006, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca.