SEF ATELIER CONFECTII METALICE – Pitesti

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Raspunde de organizarea si conducerea activitatilor din atelier
• Raspunde de asigurarea conditiilor de lucru, in vederea realizarii obiectivelor atelierului
• Raspunde de asigurarea si respectarea tehnologiilor de executie in procesele de lucru
• Raspunde de realizarea planului de aprovizionare, in colaborare cu sefii birourilor pregatire productie si comercial
• Raspunde de realizarea nivelului calitativ si cantitativ al instructajului SSM si PSI din atelier
• Asigura buna organizare a procesului de productie, a conditiilor necesare a executarii lucrarilor incredintate si a prescriptiilor tehnice, a avizarii, aprobarii si verificarii executiei lucrarilor pe baza de fise tehnologice verificate, aprobate si adaptate la sisteme de masini ce se afla in dotarea sa, a realizarii fluxului tehnologic si a cerintelor caietelor de sarcini si a actelor normative in vigoare.
• Sa asigure conditii tehnice corespunzatoare pentru efectuarea tuturor determinarilor
impuse materialelor, materiilor prime si semifabricatelor inainte de incorporarea acestora in lucrari, luand masuri de carantina la aparitia accidentala a unor abateri, conlucreaza permanent cu beneficiarul, laboratorul de incercari in constructii si organele de control a calitatii pentru prevenirea aparitiei abaterilor si a stingerii acestora in decursul executiei.

CERINTE

• Pregatire: - studii tehnice in specialitate
• Experienta: - minimum 2 ani in posturi de conducere specifice (coordonator lucrari, sef sectie, sef serviciu, sef birou)
• Cunostinte profesionale: - tehnice, economice, legislatie specifica
• Calitati si aptitudini profesionale: - simt organizatoric dezvoltat, spirit de analiza, sinteza si prevedere, simt al responsabilitatii in luarea deciziilor si in administrarea patrimoniului incredintat
• Calitati si aptitudini manageriale: - capacitate de a conduce o subunitate de productie.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/