Recrutam, pentru o companie multinationala din domeniul retail non-food, Director Magazin.

Responsabilitati

- Optimizeaza profitabilitatea magazinului
- Raspunde de valoarea stocului si indicatorii de performanta ai acestuia (rotatie, produse in lichidare, margine, etc)
- Administreaza si raspunde de gestiunea magazinului
- Supervizeaza identitatea vizuala a magazinului (merchandising).
- Analizeaza competitia din aria de acoperire
- Intocmeste rapoarte de vanzari
- Coordoneaza echipa din subordine si verifica respectarea regulamentului de ordine interioara
- Verifica modul de prezentare a promotiilor in desfasurare, prezenta materialelor publicitare si modul de respectare a semnalizarilor de marketing
- Reprezinta magazinul in relatia cu tertii

Cerinte

- Minim 3 ani experienta intr-o pozitie manageriala, de preferat retail, non – food
- Bune abilitati de management si de coordonare a unei echipe
- Orientare catre rezultate
- Excelente abilitati organizatorice
- Bune abilitati de comunicare si de negociere
- Orientare catre client
- Bune cunostinte operare PC
- Persoana rezistenta la stres
- Vorbitor de limba engleza(avansat) , germana este un avantaj

Oferta (bonusuri, beneficii)

• Salariu fix consistent
• Bonusuri performanta
• Bonuri masa
• Instrumente de lucru: telefon mobil cu minute incluse, calculator
• Cursuri de pregatire profesionala
• Posibilitati de promovare in cadrul companiei