Pilot Sistem Management Calitate (SMQ)

AUTO CHASSIS INTERNATIONAL ROMANIA (ACI Romania)

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adapteaza sistemul calitate directie industriala la sistemul de calitate ACI Romania
Asigura respectarea procedurilor directiei industriale
Informeaza si formeaza asupra evolutiilor SMQ
Asigura auditul de aplicare a procedurilor SMQ
Anima comitetul de pilotaj tehnic pentru punerea in aplicare si intretinerea sistemului SMQ
Anima gestionarea documentara si auditarea proceselor
Este pilotul de legatura a procesului SMQ

CERINTE

Studii universitare tehnice – mecanic, TCM
Experienta in domeniul Calitatii si/sau Relatii Furnizori
Cunostinte utilizare PC
Limba franceza– scris, vorbit
Capacitate de analiza si sinteza; abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv, corespunzator responsabilitatilor postului;
Posibilitatea de a isi dezvolta cariera profesionala prin participarea la stagii de formare profesionala, atat in tara, cat si in strainatate
Sansa de a lucra intr-un mediu international, intr-o companie tanara, aflata in plina dezvoltare;
Posibilitate de a utiliza echipamente si instalatii industriale aflate la standarde tehnologice moderne

DESCRIEREA FIRMEI

Salut!

Suntem Auto Chassis International Romania (ACI Romania) - Groupe Renault,
filiala cu peste 1000 de salariati , creata in 2002, cu sediul pe platforma industriala din Mioveni, Arges si un punct de lucru la Bucuresti.
Concepem si fabricam organe si componente de sasiu auto pentru Dacia Renault (de exemplu, sasiul Logan), Suzuki si Peugeot-Toyota-Citroën
Aflati in plina dezvoltare, preocuparile noastre se indreapta spre consolidarea echipelor actuale, prin angajarea de candidati motivati, cu experienta anterioara - pe care sa si-o puna in valoare la noi, sau cu un bun potential - pe care sa ii specializam in meseriile noastre.