Manager Resurse Umane - Pitesti

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Defineste si pune in practica si administreaza politicile de personal, respectand viziunea companiei;
- Recrutarea si selectia de personal pentru posturile disponibile;
- Creaza conditiile necesare dezvoltarii personalului;
- Angajeaza, integreaza, formeaza si evalueaza echipele;
- Administreaza carierele, evolutiile, remunerarile, competentele personalului;

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta in domeniul resurselor umane minim 3 ani;
- Experienta in coordonarea unui departament de resurse umane;
- Experienta in recrutarea si selectia de personal;
- Experienta in evaluarea performantelor;

BENEFICII OFERITE

Auchan este unul din lanturile comerciale cele mai importante la nivel mondial, cu magazine in peste 11 tari, pe 3 continente si reunind mai mult de 170.000 de colaboratori. In cei peste 40 de ani de existenta, Auchan s-a dezvoltat continuu si a ramas fidel scopurilor si valorilor care au stat la baza crearii sale.
Valorile care ne anima sunt: Incredere. Participare. Evolutie.
Succesul Auchan se bazeaza pe calitatea echipelor sale.

Avantajele AUCHAN:

- Veti putea participa la crearea primului hipermarket Auchan in Pitesti, care face parte dintr-un proiect ambitios si interesant;
- Veti putea beneficia de formare profesionala inainte de preluarea functiei, cat si pe toata durata indeplinirii functiei alaturi de noi;
- Veti avea acces la experienta unica a grupului, facand parte dintr-o echipa de oameni profesionisti si responsabili, pasionati de comert;
- Veti fi incurajati sa va dezvoltati si sa promovati in cadrul companiei;
- Renumeratie si pachet de beneficii atractive.

... si desigur dinamismul, atmosfera colegiala, entuziasmul ... tot ceea ce inseamna Auchan!

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane, avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii.
Fondat in Elvetia la 20 August 1996 ca urmare a fuziunii companiilor Adia (infiintata in 1957) si ECCO (infiintanta in 1964), Adecco este administrat de o echipa multinationala ce dispune de o remarcabila experienta in domeniu.
Zilnic, peste 700.000 de persoane isi gasesc un loc de munca prin reteaua Adecco, ca urmare a gamei de servicii personalizate oferite celor peste 250.000 de clienti.
Conform clasamentului intocmit de prestigioasa publicatie Forbes, Adecco este in prezent, una dintre cele 500 de mari companii din lume.
Adecco este cotat la bursele NYSE (ADO), Swiss Exchange (ADEN) si EURONEXT Premier Marche.
Adecco in Romania
Misiune: asigurarea succesului profesional intr-o lume in continua schimbare.
Adecco ofera zilnic solutii flexibile si adaptarea legislatiei in vigoare reusind, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 6.000 de noi locuri de munca, in doar 6 ani de la infiintare.
La baza succesului inregistrat se afla transpunerea in practica a valorilor grupului:
- onestitate si integritate;
- responsabilitate sociala;
- orientare spre nevoile clientului;
- inovatie si creativitate;
- comunicare si spirit de echipa;
- transparenta;
- deplina legalitate