Manager proiect.

SC TIB CONSTRUCT INVEST SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Urmareste derularea proiectelor la nivelul de calitate propus si respecta termenele stabilite pentru proiectele din gestiune;
- Coordoneaza ansamblul actiunilor de dezvoltare si asigura interfata cu diferitele departamente (birou proiectare/cumparari/aprovizionare);
- Consolideaza planning-ul si urmareste progresul proiectului de care este raspunzator;
- Planifica productia;
- Actualizeaza toate documentele si informatiile referitoare la proiectele/proiectul in curs;
- Analizeaza diferentele intre rezultatele planificate si cele realizate.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare - profil tehnic/mecanic;
- Cunostiinte bune de operare PC (Excel), cunoasterea unuia dintre programele Project, Pro Engineering, Catia, Solidworks constituie un avantaj;
- Cunoştinţe in domeniul tehnic, industrial, economic, managementului organizational si managementului proiectelor ;
- Cunoasterea limbii franceze/engleza la un nivel avansat;
- Abilitatea de a gestiona mai multe proiecte concomitent, de planificare , organizare si control al activitatii;
- Capacitatea de sinteza si gandire analitica;
- Motivatie sustinuta pentru atingerea obiectivelor;
- Initiativa, tenacitate, seriozitate si atitudine pozitiva.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, competitiv si profesional
- Posibilitatea dezvoltarii profesionale intr-o echipa dinamica si in continua expansiune
- Salariu motivant,corelat cu performantele personale si ale firmei.

Inca din 2006, compania romana TIB Construct, parte integranta a Grupului TIB prin infiintarea filialei sale in Franta, a beneficiat de o buna imagine oferind clientilor sai solutia optima pentru viitor : profesionalism, corectitudine si calitate la cel mai inalt nivel.
Grupul TIB intervine pe piata interna prin societatea-mama TIB Construct care pune la dispozitia clientilor sai, de la proiectare pana la executia lucrarii in domeniul constructiilor civile, al confectiilor metalice, industrial, si pe piata externa in domeniul instalatiilor industriale, amenajari terestre si navale.