Gestionar

General Industry

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea corecta a stocurilor de produse, raspunzand direct pentru toate diferentele gasite in gestiune ;
Servirea prompta si eficienta a clientilor interni si externi ;
Respectarea conditiilor si standardelor de depozitare, aranjarea eficienta a depozitului ;
Receptionarea marfurilor primite, pe baza de factura sau aviz de expeditie ;
Intocmirea imediat dupa terminarea receptiei a avizelor de neconformitate si transmiterea lor catre furnizor si seful ierarhic superior ;
Inventarierea periodica prin sondaj (ori de cate ori apar perioade de inactivitate- receptie/livrare) a deferitelor categorii de marfuri si anuntarea de urgenta a neconcordantelor sesizate ;
Atentionarea sefului ierarhic in cazul riscurilor de ‘rupere de stoc’ ;
Respectarea cu strictete a normelor de protectie a muncii si prevenire a incendiilor ;
Manevrarea cu responsabilitate a mijloacelor de ridicare-transportare din dotare ;
Emiterea de propuneri de imbunatatire a activitatii ;
In cazul in care, dupa expirarea timpului de lucru, volumul de activitate ramas in desfasurare pentru celalalt gestionar este mare, are obligatia sa-si prelungeasca propriul program de lucru pana la finalizarea operatiunilor respective.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

Sa aiba studii cel putin medii. (de preferat in domeniul electric).
Sa aiba experienta pe un post similar (de preferat gestionarea unor produse electrice).
Sa nu aiba antecedente penale.
Sa fie serios, organizat, sa isi asume responsabilitati.
Sa dea dovada de atentie distributiva si de o memorie foarte buna.
Rezistenta in conditii de stres.

Înfiin¿at¿ în 1996, cu capital integral privat, SC GENERAL INDUSTRY SA este specializat¿ în distribu¿ia de aparataj electric, proiectare ¿i execu¿ie de instala¿ii electrice ¿i automatiz¿ri. Pentru mai multe informatii vizitati www.general-industry.ro