economist/contabil

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza inregistrarile contabile : facturi, operatiuni bancare si de casierie, deconturi angajati etc;
Gestioneaza relatia cu bancile - intocmirea dosarelor pentru linii de credit;
Asigura si verifica plata in termen a obligatiilor firmei catre stat si furnizori;
Pregatirea si verificarea platilor catre furnizori ;
Mentinerea legaturilor cu furnizorii interni si externi

CERINTE

Studii superioare economice ( Finante/ Contabilitate);
Cunostinte operare PC (MS Office, programe de contabilitate ¿ WizRom constituie avantaj);
Limba engleza/franceza - nivel avansat (limba italiana constituie un avantaj);
Permis de conducere categoria B;
Cunostinte de marketing;
Experienta relevanta in domeniu de minim 2 ani;
Capacitate de a asimila noi informatii si cunostinte si de adaptare la situatii noi;
Persoana dinamica, motivata, excelente abilitati de organizare.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist si orientat spre rezultate;
Salariu motivant, in functie de experienta si performante.

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.