DISPECER TRANSPORT

MD Mecanic Benz 2003

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea, organizarea si coordonarea activitatii zilnice de transport pentru flota alocata;
- Gestionarea relatiei cu furnizorii de transport/subcontractori;
- Emiterea de comenzi de transport intern;
- Verificarea conformitatii documentelor emise de catre firmele transportatoare;
- Intocmirea rapoartelor lunare privind activitatea de transport;
- Mentinerea legaturii cu furnizorii si clientii pentru a verifica si a remedia neconformitatile aparute;
- Imbunatatirea permanenta a sistemului de transport prin analiza si propunerea unor masuri de optimizare a acestuia;
- Asigurarea satisfactiei clientilor in aria logistica;
- Evaluarea beneficiilor si a costurilor diferitelor planuri rutiere.

CERINTE

- 1-3 ani experienta in domeniul logistic;
- O buna cunoastere a legislatiei in vigoare privind transportul;
- Cunostinte bune de operare PC –pachetul MS Office;
- Abilitati de comunicare, organizare, coordonare;
- Atentie la detalii;
- Cunostinte medii de limba engleza;

MD Mecanic Benz 2003 este o societate infiintata in anul 2003 avand ca principal obiect de activitate comertul cu ridicata de piese si accesorii pentru autovehicule.