Director Tehnic

Conarg Construct

Job expirat

RESPONSABILITATI

Directorul Tehnic conduce, coordoneaza si controleaza Departamentul Tehnic-Ofertare.
Respunde de :
- prospectarea pietei specifice si identificarea de noi proiecte si lucrari
- contactul, prezentarea si reprezentarea companiei, gestionarea relatiei cu potentialii clienti - investitori, dezvoltatori, promotori, consultanti si proiectanti
- gestionarea documentatiei de ofertare, structurarea si intocmirea ofertei tehnico-economice - coordonarea si conducerea echipei de ofertare, depunerea, prezentarea si sustinerea tehnica a ofertei
- suportul tehnic la negocierea contractelor de constructii
- urmarirea tehnica a derularii contractelor si suport specific pentru managementul proiectelor in executie
- gestiunea relatiei cu proiectantii si a documentelor tehnice
- urmarirea tehnica a proiectelor in garantie si postgarantie

CERINTE

Studii superioare in constructii, inginer constructor
Minim 10 ani in domeniu
Atestate, certificari, autorizari suplimentare constituie un avantaj
Experienta minima - 3 ani intrun post similar sau echivalent
Referinte/ recomandari verificabile constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Se vor negocia ulterior

Contractor si antreprenor general in constructii, membra a grupului de firme Conarg, una dintre cele mai importante companii in sectorul privat din domeniu