Inginer Calitate in Industria Alimentara

SC EFES EXPORT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-organizarea activitatilor de inspectii la primire, pe flux si la final;
-organizarea verificarilor metrologice la DMM-urile din dotare;
-efectuarea de audituri interne ale calitatii;
-analize ale neconformitatilor;
-tratarea reclamatiilor (impreuna cu compartimentul responsabil de neconformitate).
-coordoneaza activitatea de implementare si mentinere SR EN ISO 9001;
-raspunde de mentinerea si eficienta sistemului de managementului calitatii al organizatiei;
-efectueaza control tehnic de conformitate la receptie, pe flux si la final;
-verifica conditiile de manipulare si transport a produselor aprovizionate in vederea eliminarii cazurilor de abateri;
-controleaza modul de depozitare si conservare a materiilor prime si produselor finite;
-identifica si izoleaza cu maxima operativitate neconformitatile aparute pe fiecare faza a procesului tehnologic;
-intocmeste note de neconformitate;
-respinge produsele neconforme in toate fazele de fabricatie si urmareste ca acestea sa fie rezolvate in conformitate cu procedurile specifice de tratare a neconformitatilor;
-urmareste ca derogarile fata de cerintele specificate sa fie folosite numai in mod exceptional si in conditiile limitarii pentru o anumita cantitate sau perioada de timp;
-emite documentele care atesta calitatea produselor;
-participa la sedintele de analiza a neconformitatilor;
-propune masuri de rezolvare a neconformitatilor;
-admite sau respinge produsele inspectate;
-participa la rezolvarea cu maxima operativitate a reclamatiilor aparute de la clienti;
-elaboreaza si aplica documentele sistemului calitatii.

CERINTE

-Facultatea de Industrie Alimentara sau Managementul Calitatii;
-Cunostiinte fluente de limba engleza;
-Cunostiinte PC;
-analiză şi atenţie la detalii, capacitate de comunicare interactivă deosebită, lucrul cu documentele specifice, exprimare concisă şi clară prin utilizarea corectă a terminologiei de specialitate, capacitatea de a lucra sistematic, simţ tehnic;
-optional absolvent cursuri de Sanatate si Securitate in munca;
-optional cursuri de igiena

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta la interviu.
Se poate trimite cv si direct la adresa:
receptie@efesexport.com

Societate care se ocupa cu procesarea si ambalarea fructelor uscate.