CONTABIL SEF

ALVVIMAR COMIMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

Nivel ierarhic:
Subordonat(a) Directorului Economic

Responsabilitati principale:
- responsabil(a) de toate activitatile contabile ale firmei.
- realizeaza activitati de contabilitate generala inclusiv bilantul contabil
- realizeaza declaratiile fiscale si sociale catre institutiile abilitate
- gestioneaza bugetele in acord cu regulile interne ale grupului
- realizeaza operatiile contabile in sistemul informatic
- organizeaza inventarele periodice
- participa la gestionarea datelor contabile si repartizarea pe centre de cost
- raspunde de acuratetea datelor contabile raportate, supervizarea activitatilor contabile
- reprezinta compania in realtia cu autoritatile

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Obligatoriu:
- Studii superioare economice,
- 3 ani experienta in activitati de productie/comert pe aceeasi pozitie
- experienta in lucrul cu centre de cost
- cunostinte foarte bune de fiscalitate
- cunostinte PC: MS Office, EXCEL, sofware de contabilitate
- limba engleza – nivel mediu
- bune abilitati de coordonare
- exactitate si rapiditate in gandire (rapiditate in efectuarea calculelor);
- atentie la detalii.
- rapiditate in calcul
- usurinta in lucrul cu numere

Preferabil:
- studii superioare contabilitate
- master contabilitate
- 10 ani experienta in contabilitate
- 5 ani experienta pe aceeasi pozitie
- Cunoastere ERP Charisma
- Engleza – nivel excelent
- certificare de expert contabil CECCAR

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- salariu motivant;
- bonuri de masa;
- training intern;
- telefon serviciu;
- mediu de lucru placut, deschis la comunicare si la nou.

Alvvimar Comimpex comercializeaza o gama de produse necesare persoanelor fizice si juridice pentru ridicarea diverselor constructii, amenajarea si decorarea acestora.
Alvvimar Comimpex detine 3 depozite pentru comercializarea materialelor de constructii situate in:
- Stefanesti - Soseaua Nationala Pitesti-Bucuresti, nr.96;
- Pitesti- Str. N. Balcescu, nr. 15;
- Bascov - Str. Serelor, FN

Pe langa cele 3 depozite mai exista 3 domenii de activitate independente:
- O hala de productie pentru confectii inox si fier forjat (balustrade, scari, copertine, mobilier pentru locuinte, baruri si restaurante, obiecte de decor etc.);
- Un departament specializat in comercializarea si montarea sistemelor de acoperis de la BRAMAC, ELPRECO, LINDAB, RUUKKI, TEGOLA.
- Un departament de amenajari interioare care ofera clientilor :materiale (gresie, faianta, vopsele de interior si exterior de la Caparol, tencuielei, etc), materiale speciale pentru amenajarea spatiilor medicale, industriale si de productie din industria alimentara, manopera.

In curand va fi deschis un Showroom de amenajari interioare in centrul orasului Pitesti pe str. Republicii