Consilier juridic proprietate intelectuala

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Asigura consultanta si reprezentare juridica pt directiile client alocate;
-Coordoneaza actiunile de inregistrare marci, inventii, desene si modele industriale, realizari tehnice, programe de calculator, fonograme;
-Asista clientii interni in derularea activitatilor curente si le furnizeaza consultanta juridica;
-Reprezinta societatile din perimetrul de activitate in orice faza judiciara sau la negocieri.

CERINTE

-Absolvent studii superioare profil juridic;
-Experienta in functie de magistrat, avocat sau consilier juridic de minim 4 ani;
-Capacitate de analiza, sinteza;
-Cunostinte lb franceza, engleza.

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru international;
-Oportunitati de dezvoltare profesionala;
-Pachet salarial competitiv;
-Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.