ASISTENT MARKETING/ VANZARI

Tandem Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tandem Consulting recruteaza pentru unul din clientii sai, societate comerciala avand ca obiect de activitate importul si distributia de accesorii auto. Firma este cotata drept cel mai mare importator si distribuitor de accesorii auto din Romania si este membra a Asociatiei Romane a Importatorilor de Autovehicule (APIA).
Ca urmare a dezvoltarii activitatii firmei, in acord cu strategia de crestere a cotei de piata prin diversificarea gamei de produse clientul nostru cauta personal specializat pentru postul de Asistent Marketing Vanzari.

RESPONSABILITATI:
- Titularul postului va avea rolul de a initia activitatea departamentului de marketing.
- Principalul obiectiv al postului consta in analiza oportunitatii importurilor de noi produse.

- analizeaza mediul de afaceri local
- cerceteaza piata de desfacere specifica domeniului de activitate
- identifica si centralizeaza informatii despre concurenta, produsele si clientii lor
- analizeaza oportunitatea importului de produse
- fundamenteaza programele de import si desfacere a marfurilor pe seama rezultatelor studiilor de piata
- propune baremuri pentru nivelul preturilor gamei de produse pe care firma doreste sa le comercializeze
- deruleaza activitati de promovare ale organizatiei
- realizeaza rapoartele destinate directorului general

CERINTE

- absolvent/a studii superioare
- experienta in marketing si/sau vanzari minimum un 1 an
- limba engleza nivel mediu/avansat
- MS Office – nivel mediu/avansat
- permis auto categoria B
- initiativa si spirit comercial
- abilitati de relationare, comunicare si negociere
- capacitate de analiza si sinteza a datelor comerciale
- aptitudini decizionale si orientare catre rezultate
- dinamism, spirit de echipa
- aspect ingrijit, tinuta business
- disponibilitate pentru deplasari
- domiciuliul stabil in Pitesti sau disponibilitate pentru relocare

Daca nu te regasesti pe deplin in profilul de mai sus, insa esti o persoana ambitioasa, dinamica, creativa si doresti sa iti construiesti o cariera solida in domeniu, alaturi de o echipa profesionista, asteptam sa ne trimiti CV-ul tau.

Pentru ca noi credem ca atitudinea conteaza uneori mai mult decat cunostintele si experienta, vei avea sansa sa iti pui calitatile in valoare, iar consultantii nostri te vor sustine in fata clientului daca ii vei convinge ca esti persoana potrivita.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial: nivel atractiv, adecvat pietei locale, negociabil in functie de experienta si competentele candidatilor
- mediu de lucru profesionist
- oportunitate de dezvoltare profesionala si de valorificare a potentialului creativ prin infiintarea unui nou department in cadrul unei organizatii cu traditie locala

Tandem Consulting este o firma de consultanta HR care traieste in epoca e-business. Misiunea noastra este de a identifica si de a pune in valoare potentialul uman. Sprijinim astfel organizatiile sa-si valorifice principala lor resursa - oamenii, pe care ii ajutam sa fie mai eficienti si sa se adapteze schimbarilor punandu-le in echilibru competentele cu obiectivele.
Noi punem oamenii in valoare.
Competentele noastre acopera intreaga gama a resurselor umane: asigurarea necesarului de capital uman, testare, evaluare, training, coaching, audit resurse umane.
Dinamici, flexibili si creativi, actionam pentru atingerea obiectivelor clientilor nostri, cu care lucram in tandem.
Atitudinea de parteneriat ne caracterizeaza atat in relatia cu angajatorii, cat si cu cei aflati in cautarea unei configuratii profesionale in ascensiune.