Webmaster

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea, intretinerea, supravegherea, controlul, indrumarea si consilierea activitatii de dezvoltare a site-urilor companiei;

- Centralizeaza cerintele utilizatorilor referitor la site-urile companiei;
- Defineste un caiet de sarcini de optimizare a site-rilor companiei;
- Analizeaza arborescenta site ului si defineste arhitectura si rubricile site;
- Analizeaza si amelioreaza grafica site-urilor;
- Optimizarea site-ului in motoarele de cautare;
- Prezentarea produselor pe site;
- Introduce in site datele prin programele specifice de realizare site;
- Redacteaza continut : texte, articole, editoriale, bloguri etc;
- Monitorizeaza buna functionare a site-urilor companiei;
- Urmareste si analizeaza traficul site-urilor companiei;
- Urmareste si realizeaza referentierea site-urilor in motoarele de cautare;
- Intretine site-urile la zi pentru o activitate cat mai dinamica a acestora;
- Are in sarcina chat-ul si forumul site-urilor;
- Se informeaza regulat de noutatile din domeniu pentru a tine la zi tehnologic site-urile companiei;

CERINTE

- minim studii medii (studiile superioare constituie un avantaj);
- experienta anterioara in crearea si administrarea site-urilor;
- cunostinte medii HTML si CSS;
- notiuni de baza PHP & SQL, Visual Basic ; notiuni de ASP si .NET constituie un avantaj;
- cunostinte in Adobe Suite;
- disponibilitate pentru program full-time;
- comunicativ si cu bune abilitati relationale si de integrare intr-o echipa;
- domiciliul stabil in Piatra Neamt;

BENEFICII OFERITE

- colaborare cu o echipa profesionista;
- mediu de lucru stimulativ si posibilitati de dezvoltare profesionala;