Unit Manager/Consilier financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate consultanta financiar-bancara deschide sedii in Roman, Piatra-Neamt, Targu-Neamt,Bacau, Iasi si angajeaza Unit manageri/Consilieri financiari.

Responsabilitati:
Prospectarea pietei si abordarea potentialilor clienti.
Planificarea si realizarea intalnirilor de analiza financiara pentru a determina nevoile financiare specifice ale clientilor.
Identificarea solutiilor financiare adaptate clientilor.
Mentinerea portofoliului de clienti.

CERINTE

Cerinte:
- Studii medii, studii superioare
- Abilitati excelente de comunicare, persuasiune, implicare, atitudine pozitiva, dinamic, sociabil.
- Atitudine proactiva si orientare spre client.
- Experienta in domeniul asigurarilor de viata si/ sau non-viata reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Finantare
- Sediu pentru desfasurare activitate
- Comisioane si bonusuri raportate la performanta
- Cursuri de specialitate
- Posibilitatea de a promova in cariera.
- Oportunitate management