Suport Clienti

Acces Auto Trading

Job expirat

RESPONSABILITATI

OBIECTIVELE POSTULUI:
Realizeaza managementul integral al clientilor alocati in vederea realizarii obiectivelor firmei prin prezentarea si promovarea telefonica a produselor si serviciilor companiei catre acestia.

RESPONSABILITATI :
Prezentarea si promovarea prin telefon a produselor si serviciilor companiei pentru clientii alocati;
Identificarea nevoilor clientilor, personalizarea si adaptarea ofertelor la cerintele si nevoile acestora;
Rezolvarea eventualelor probleme aparute la clienti in colaborare cu celelalte departamente;
Monitorizarea creditului clientului si recuperarea creantelor;
Respectarea rutei zilnice de apeluri si indeplinirea obiectivelor specifice pentru acestea;
Realizarea de analize si rapoarte despre activitatea depusa;
Propunerea catre seful ierarhic a strategiilor de acordare a discounturilor specifice fiecarui client in parte;
Dezvoltarea permanenta a relatiei cu clientii in scopul atingerii obiectivelor de business;
Realizarea targetului de vanzari si indeplinirea altor obiective stabilite de catre managerul direct

CERINTE

Absolvent studi imedii;
Experienta de min. 6 luni intr-o pozitie similara constituie un avantaj ;
Abilitati foarte bune de organizare si planificare;
Gestioneaza proactiv volumul de munca;
Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Abilitati de vanzare si negociere;
Orientare catre client si construire de relatii;
Gandire flexibila;
Cunostinte bune de operare PC: Word, Excel.

BENEFICII OFERITE

Transport asigurat
Salariu fix + bonus din vanzari

DESCRIEREA FIRMEI

Import si distributie acumulatori si anvelope