Operator vanzari prin telefon (call center)

SC Dinamic 92 Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza si vinde produsele si serviciile Dinamic 92 Distribution atat catre clientii existenti cat si catre cei potentiali si vine in intampinarea nevoilor acestora,
- Ofera consultanta clientilor si acces la informatii complete si corecte despre produsele si serviciile de care sunt interesati,
- Preia telefonic, prin e-mail si prin intermediul platformei de vanzari comenzile de la clienti si furnizeaza informatiile solicitate de catre acestia,
- Urmareste livrarea comenzilor catre clienti in termen si in bune conditii,
- Gestioneaza, mentine si dezvolta baza de date cu portofoliul de clienti ai firmei si relatia cu acestia,
- Asigura suport agentilor de vanzari si se ocupa de gestionarea clientilor acestora atat in varf de sezon, cat si pe perioada concediilor de odihna,

CERINTE

- studii medii;
- experienta in vanzarile prin telefon;
- bune cunostinte de operare PC;
- abilitati excelente de comunicare, organizare si negociere;
- experienta in mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii;
- determinare in obtinerea de rezultate;

Dinamic 92 Distribution SRL este o companie infiintata in 1992 avand ca principala activitate distributia nationala de anvelope, consumabile auto, materiale pentru constructii si amenajari interioare. In cei 27 ani de existenta, politica firmei a fost orientata catre identificarea si satisfacerea nevoilor clientilor sai printr-un proces continuu de largire a gamelor de produse oferite, la un raport pret/calitate cat mai competitiv.

Sediul central al firmei Dinamic 92 este in Piatra Neamt, activitatea de distributie fiind completata prin cele 5 puncte de lucru din Piatra Neamt, Constanta, Bucuresti, Timisoara si Cluj.