Director adjunct la Sucursala Piatra Neamt

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

MKB Romexterra Bank angajeaza director adjunct la sucursala Piatra Neamt
- Organizeaza, conduce si raspunde de intreaga activitate operativ – contabila si de decontarile din unitate
- Contribuie la eficientizarea activitatii prin urmarirea aplicarii intocmai a reglementarilor bancii, incluzand exercitarea controlului intern
- Atributii de supervizare

CERINTE

Conditii de participare:
- Studii universitare economice (diploma de licenta)
- Cursuri de analiza financiara
- Experienta manageriala
- Cunoasterea amanuntita a produselor si serviciilor, a instrumentelor de plata din piata bancara
- 2 ani experienta in domeniul financiar – bancar
- Cunoasterea temeinica a normelor si reglementarilor BNR si fiscalitate
- Cunostinte PC
- Organizat si capabil sa lucreze sub presiune
- Initiativa
- Abilitati rezolvare probleme
- Corectitudine
- Cunoasterea buna a limbii engleze

MKB Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.