Brand Manager - materiale amenajari interioare

SC Dinamic 92 Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectarea pietei de materiale de constructii si amenajari interioare;
- intocmirea si administrarea strategiilor de achizitii, vanzare si promovare a produselor;
- dezvoltarea si optimizarea portofoliului de produse;
- achizitionarea de produse noi in conformitate cu tendintele pietei;
- negocierea conditiilor contractuale cu furnizorii interni si externi;
- coordonarea, indrumarea si verificarea tuturor activitatilor desfasurate in cadrul departamentului;
- realizarea si imbunatatirea indicatorilor de performanta ai departamentului;

CERINTE

- studii superioare tehnice;
- experienta relevanta in marketing, achizitii si vanzari;
- abilitati de comunicare, organizare si negociere;
- experienta in mentinerea relatiilor cu furnizorii interni si externi si in stabilirea de noi parteneriate;
- experienta in organizarea, coordonarea si motivarea unei echipe;
- determinare in obtinerea de rezultate;
- cunoasterea limbii engleze scris si vorbit
- permis de conducere categoria B;
- disponibilitate deplasare;
- domiciliul stabil in Piatra Neamt;

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- masina si telefon de serviciu;
- mediu de lucru stimulativ si posibilitati de dezvoltare profesionala

Dinamic 92 Distribution SRL este o companie infiintata in 1992 avand ca principala activitate distributia nationala de anvelope, consumabile auto, materiale pentru constructii si amenajari interioare. In cei 17 ani de existenta, politica firmei a fost orientata catre identificarea si satisfacerea nevoilor clientilor sai printr-un proces continuu de largire a gamelor de produse oferite, la un raport pret/calitate cat mai competitiv.

Sediul central al firmei Dinamic 92 este in Piatra Neamt, activitatea de distributie fiind completata prin cele 4 puncte de lucru din Iasi, Bucuresti, Timisoara si Cluj.