Angajez in Piatra-Neamt : psihopedagog special , logoped ,invatator,educator.

cabinet de psihologie

Job expirat

RESPONSABILITATI

2 posturi - Logoped
4 Psihopedagog Special
RESPONSABILITATI:
• Evaluarea copiilor, elaborarea şi punerea în aplicare a planului personalizat de interventie pentru fiecare copil cu dizabilitati severe.

• Organizerea si implementarea de activitati pedagogice ( de stimulare si dezvoltarea autonomiei personale, stimulare senzoriala, dobandirea unor concepte cognitive, activitati de meloterapie, activitati ludice).

• Integrarea pe cat posibil social si scolar a copiilor cu sindrom autist.

• Organizarea de activitati terapeutic-recuperatorii individualizate/de grup (terapie psihomotrica, terapie cognitiva, terapie ocupationala, educatie senzorial-perceptiva, terapia tulburarilor de limbaj).

CERINTE

Psihopedagog Special
CANDIDATUL IDEAL:
- iubitor de copii
- creativitate si spontaneitate
- seriozitate
- capabil pentru lucru in echipa
- open mind
- dornic de a invata

educatoroare

Cerinte:
PENTRU EDUCATOARE:

- absolvent de liceu pedagogic si/sau colegiu de institutori;
- cunoscator al limbii engleze la nivel mediu - avansat;
- experienta de predare la gradinita de minimum 2 ani;
- dorinta reala de a lucra in invatamant pe termen mediu sau lung; Nu suntem interesati de persoane care doresc sa lucreze in invatamant numai ocazional sau tranzitoriu. Va multumim pentru intelegere !

Invatator

PENTRU INVATATORI:
- minimum definitivat sau grad didactic II;
- cunoasterea unei limbi straine, indeosebi lb. engleza, germana sau franceza reprezinta un avantaj;
- interes pentru angajarea in sistemul de invatamant privat pe un program de 8 ore.

Cerinţe:
- absolvenţi licenţiaţi în psihologie sau psihopedagogie speciala liceu pedagogic si/sau colegiu de institutori
- cunoştinţe foarte bune de operare PC (MS Office: Word, Excel, PowerPoint; Internet)
- persoana dispusa sa lucreze la program full-time
- abilitați reale de comunicare si interrelationare
- domiciliul stabil in Piatra-Neamț.

DESCRIEREA FIRMEI

cabinet individual de psihologie