Specialist Proiecte Europene

Mira Telecom

Job expirat

RESPONSABILITATI

• participarea la diferite activitati pentru realizarea “networking-ului” in vederea accesarii fondurilor de cercetare-dezvoltare nationale/europene din domeniul sistemelor de comunicatii, informatica si de securitate (PNII,H2020);
• accesarea fondurilor de cercetare-dezvoltare nationale/europene din domeniul sistemelor de comunicatii, informatica si de securitate;

Zona funcţională:
Accesarea fondurilor de cercetare-dezvoltare nationale/europene din domeniul sistemelor de comunicatii, informatica si de securitate

Descriere loc de muncă (Responsabilităţi):
• Va fi implicat in identificarea “apelurilor” nationale/europene din domeniul sistemelor de comunicatii, informatica si de securitate (PNII, H2020);
• Va face demersuri de participare in consortii de firme nationale/europene ce se constituie pentru realizarea propunerilor de proiecte;
• Va contribui la intocmirea propunerilor (partea administrativa si financiara) de proiect din partea firmei ce se vor transmite coordonatorului de consortiu;
• Pe langa activitatile de informare si monitorizare a “apelurilor” si a participarii in diferite consortii va constitui interfata cu departamentele tehnic, software, financiar /contabilitate pentru transmiterea solicitarilor/primirea contributiilor in cadrul proiectelor;
• Intocmirea de rapoarte periodice privind stadiul de accesare a fondurilor de cercetare-dezvoltare nationale/europene;
• Intocmirea de rapoarte periodice privind stadiul de implementare a proiectelor aflate in derulare (PNII, fonduri structurale nationale/europene)

CERINTE

SPECIALIST ACCESARE FONDURI DE CERCETARE – DEZVOLTARE NATIONALE SI EUROPENE

CANDIDATUL IDEAL:

Educaţie
• Absolvent studii superioare;

Experienţă / cunoştinţe:
• experienta in accesarea fondurilor de cercetare–dezvoltare nationale si europene (PNII,FP7);
• experienţă de lucru într-un mediu de realizare proiecte/sisteme de comunicatii, informatica, securitate (constituie un avantaj);
• bune abilitati in activitatile de planificare si organizare;
• excelente abilitati interpersonale si de comunicare (atât oral şi în scris);
• bune abilităţi de comunicare limba engleză;
• abilitati bune de lucru PC: Microsoft Office.

Alte cerinţe:
• capacitatea/abilitatea de a negocia;
• o bună cunoaştere a limbii engleze;
• gândire analitică şi capacitatea de a rezolva problemele;
• flexibilitate pentru calatoriile de afaceri intern/extern;
• experienţa de lucru similara de minim un an;
• experienta in intocmirea de rapoarte periodice privind stadiul de accesare a fondurilor de cercetare-dezvoltare nationale/europene;
• experienta in intocmirea de rapoarte periodice privind stadiul de implementare a proiectelor aflate in derulare (PNII, fonduri structurale; constituie un avantaj in lucrul in FP7, H2020);

BENEFICII OFERITE

Va oferim:
• un sistem de bonus bazat pe performanţă;
• un loc de munca solicitant, creativ intr-o companie cu activitate atat pe plan intern cat si international, cu posibilitatea de a invata si dezvolta in plan profesional;
• programe de formare continuă.

Mira Telecom is a company activating in the advanced technologies domain, based on communication and security, with over 170 employees, with its headquarter in Bucharest and 4 offices in Bacau, Brasov, Cluj Napoca and Craiova. Its main clients are mobile phones operators from Romania and abroad, governmental agencies and institutes, for which we offer turnkey solutions consisting of radio, acquisitions and civil constructions for sites, installation, integration, commissioning and maintenance.
Mira Telecom offers a high performance environment, where value and innovation are recognized and promoted and providing good conditions for personal and professional development.
Mira Telecom provides software solutions for the security market, data protection in governmental agencies and telecommunication