Mecanic intretinere si reparatii utilaje

Globe Ground Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului
Efectueaza operatiunile de intretinere si reparatii de natură mecanica, hidraulica, pneumatica, intervenind prompt pentru a asigura functionarea la parametrii tehnici normali pe toata durata de viata a acestora.
Informeaza superiorul direct despre defectiunile neraportate si observate in timpul efectuarii lucrarilor de intretinere si reparatii.
Executa controlul final al lucrarii efectuate si informeaza superiorul direct daca a intampinat dificultati in desfasurarea activitatii.
Consemneaza in rapoartele de reparatii lucrarile executate si informeaza superiorului direct daca vor fi necesare lucrari suplimentare la urmatoarea interventie sau revizie asupra echipamentului in cauza.
Utilizeaza in mod corect uneltele, dispozitivele, SDV-urile (Scule Dispozitive Verificatoare), echipamentele tehnice si instalatiile de intretinere si repararatii ale atelierului, numai in scopul pentru care acestea au fost fabricate.
Depoziteaza in locurile special amenajate piesele defecte, materialele, uleiurile si lubrifiantii rezultati in urma activitatii de intretinere si reparatii.
Da dovada de implicare si responsabilitate in executarea cat mai eficienta a lucrarilor atribuite, fara a afecta standardul de calitate al acestora.
Alimenteaza cu carburant utilajele si echipamentele tehnice si intocmeste fisele de alimentare zilnica.
Respecta cu strictete procedurile si regulile de lucru interne, ale autoritatilor locale si prioritatile stabilite de catre superiorul direct;

CERINTE

Candidatul ideal:
• Studii medii (absolvite cu diploma bacalaureat); preferabil scoala tehnica de profil (mecanic utilaj)
• Cursuri de pregatire si/sau perfectionare in mecanica de intretinere si reparatii.
• Cunostinte de mecanica, hidraulica si pneumatica.
• Cunostinte de sudura electrica.
• Capacitate de auto-organizare.
• Capacitate de relationare si munca in echipa.
• Experienta pe o pozitie similara minim 3 ani.
• Constituie un plus: cunostinte medii de limba engleza/germana.
• Permis de conducere categoria B.

The largest ground handling services provider on Henri Coanda International Airport since 1992. We offer full ground services to major airlines such as Austrian Airlines, Lufthansa, Swiss International Airlines, EL AL, Air Canada, Aegean, TAP Portugal, Tarom and others.