Farmacist sef/Asociat

MADY-JOY FARM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Eliberarea si recomandarea de produse farmaceutice, parafarmaceutice, retete compensate si gratuite;
- Participarea la efectuarea inventarului periodic;
- Realizeaza propuneri de comanda pentru achizitionarea de produse farmaceutice si parafarmaceutice/contracte cu furnizorii;
- Introducerea in gestiune a facturilor de la furnizori/ efectueaza comenzi;
- Consilierea pacientilor privind modul de administrare al produselor farmaceutice, riscuri, reactii adverse, interactiuni;
- Supravegherea personalului angajat in farmacie si indrumarea acestuia;
- Promovarea farmaciei catre pacienti/clienti si dezvoltarea acesteia.

CERINTE

Absolventi ai Facultatii de Farmacie;
- Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor din Romania / Aviz de Libera Practica;
- Cunostinte de operare PC;
- Deschidere catre asimilarea de noi cunostinte, flexibilitate, dorinta de perfectionare;
- Cel putin 3 ani experienta in domeniu;
- Eventual atestat pentru functia de farmacist diriginte;
-Persoana serioasa, comunicativa, cu simtul umorului.

BENEFICII OFERITE

Oferta salariu:

- De la 1000 euro + prime;
- Procent din vanzari/profit ( ca asociat ) - 51%
- Decontarea abonamentului de transport/ benzina.

DESCRIEREA FIRMEI

Farmacie in curs de infiintare