ECONOMIST-CONTABIL-COMPANIE MULTINATIONALA- servicii aeriene

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala cu o experienta de peste 10 ani in Europa. Principalul obiect de activitate este reprezentat de serviciile de handling pentru unele din cele mai importante companii aeriene(transport aerian de marfuri precum si servicii de check-in). Experienta acumulata face ca serviciile oferite de aceasta companie sa corespunda in totalitate standardelor internationale.

Responsabilitati:
Asigura predarea situatiilor financiare la termenele stabilite;
Intocmeste registrele de casa in lei si valuta conform normelor interne si legislatiei in vigoare, pastreaza evidenta numerarului din casierie;
Verifica, intocmeste si inregistreaza in contabilitate documentele legate de clienti (corelatie –RSMS- import SUN- facturi-situatii centralizatoare, confirmari de solduri );
Intocmeste documentele pentru tranzactiile bancare in lei si valuta in limitele aprobate;
Intocmeste registrul jurnal si registrul inventar sub indrumarea Contabilului Sef;
Tine evidenta facturilor emise de companie conform normelor in vigoare;
Intocmeste situatia lunara privind utilizarea PRF-urilor (Purchase Request Form) de catre salariatii Companiei;
Reconciliaza impreuna cu Contabilul Sef soldurile fiecarui cont bilantier la fiecare inchidere de luna si intocmeste situatiile ce se impun;
Verificarea saptamanala a Registrului de casa
Intocmeste si preda raportul privind fluxul de numerar, dupa ce a primit acordul Directorului Economic, in fiecare zi de marti pentru saptamana precedenta

CERINTE

sa aiba cunostinte foarte bune de limba engleza;
detina permis de conducere cat. B
sa fie absolvent al unei universitati cu profil economic;
sa aiba cunostinte bune de operare PC si cunostinte de utilizare a mijloacelor moderne de comunicare;
sa demonstreze usurinta, claritate si coerenta in exprimare
sa aiba un stil de lucru organizat
sa aiba o tinuta si un comportament ireprosabil;
sa fie capabil sa lucreze independent, fara supravegherea continua a sefului direct (poate doar ocazional);
sa fie capabil sa-si planifice activitatea, stabilindu-si cu responabilitate prioritatile zilnice pentru asigurarea fluentei in activitatea sa, asfel incat sa se poata incadra in termenele de raportare impuse;
sa fie capabil sa intocmeasca clar si concis situatiile solicitate de Management si la termenele stabilite;
sa cunoasca foarte bine reglementarile impuse de Legea Contabilitatii si celelalte legi aplicabile.

BENEFICII OFERITE

integrarea intr-o echipa dinamica si profesionista
pachet salarial motivant
abonament institutie medicala de renume
decontare transport
bonusuri in functie de performante
acces la programe educationale

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.