Digital Media Specialist (Entry level)

TheEdge

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributiile si sarcinile postului de munca:

# Creeaza estimari de trafic pentru campanii de Adwords/ Facebook Ads
# Incorporeaza aceste estimari in cadrul prezentarilor
# Seteaza campaniile de Adwords / Facebook
# Bugeteaza campaniile in functie de estimarile oferite clientului
# Utilizeaza cunostinte tehnice pentru a comunica direct cu webmasterii si a implementa coduri de conversie sau altele
# Urmareste si raporteaza campaniile de Digital Media catre supervisorul direct
# Propune schimbari si idei pentru campaniile de Adwords si Facebook
# Pregateste rapoarte complete pentru uz intern si extern
# Este la curent cu noile tendinte si schimbarile din cadrul Google, Facebook, Yahoo etc.
# Aplica diverse unelte si tehnologii specifice pentru a satisface nevoile clientilor si articuleaza in mod clar valoarea comunicarii in mediul digital, ca parte importanta a campaniilor integrate de comunicare
# Gestioneaza termenele de desfasurare si termenele limita ale programelor de social media, precum bugetele si parteneriatele strategice cu clienti si furnizori
# Sprijina activitatile de new business prin cercetare si documentare, creeaza texte pentru mediul digital
# Creeaza si gestioneaza continut online (ex. facebook, forumuri etc.)
# Munceste in mod eficient ca parte a echipei, dar si individual si colaboreaza bine cu toţi membrii echipei
# Asista la construirea strategiei online
# Asigura suport de social media, coordoneaza logistica legata de acest mediu, asista, creeaza, posteaza si modereaza continut relevant (ex. tweeturi, posturi pe facebook, emailuri, posturi pe forumuri etc.)
# Citeste si corecteaza continutul online inainte de a-l posta pe canale din mediul digital
# Este capabil sa lucreze la mai multe proiecte simultan
Contribuie la crearea documentelor de new business
# Se asigura ca solutiile oferite se incadreaza in timp si buget
# Relationeaza cu alte grupuri de specialisti, pentru a anticipa nevoi, a inlatura obstacole sau a construi cele mai bune solutii pentru clienti

CERINTE

Educatie:

# Studii superioare relevante (Marketing, Comunicare, Relatii Publice)
# Studii de specialitate: cursuri specifice din domeniul digital
# Cursuri de media si social media: reprezinta un plus
# Experienta: minim 1 an

Cunostinte:

# Cunoasterea industriei de advertising
# Cunoastere si experienta in lucrul cu (Adwords, Facebook Ads)
# Experienta cu sisteme de raportare (Google Analytics)
# Experienta in Social Media Management
# Experienta in copywriting pentru web
# Cunoasterea aprofundata a canalelor media, in special a celor digitale
# Foarte informat, convingator in interiorul echipei si in discutiile cu clientii, Trend Watcher, alert si atent la toate noutatile din mediul digital
# Proficiency in Microsoft Office
# Intelegere foarte buna a mediilor, trendurilor actuale si viitoare din universul social media, cum ar fi Facebook, YouTube, StumbleUpon, Delicious, Digg, Reddit, Flickr, Forums, Twitter, Wikis, blog-uri etc.
# Cunoasterea instrumentelor de monitorizare si masurare online
# Cunoasterea limbii engleze
# Atitudine pozitiva: “It can be done, give me 5 minutes!”

BENEFICII OFERITE

Beneficii

# Echipa tanara si dinamica
# Traininguri incluse
# Oportunitatea de a lucra cu clienti internationali

The Edge provides state of the art content and digital advertising services for brands that want to thrive in the highly competitive online environment.
www.theedge.ro