Absolvent(a) studii superioare economice pentru asistenta clienti la utilizarea de software financiar-contabil

SAFIR INFORMATICA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam absolvent(a) de studii superioare economice pentru:
-testare aplicatii financiar-contabile
-configurare
-instruire utilizatori
-asistenta utilizatori la folosirea programelor
-redactare de manuale de utilizare

CERINTE

Sunt necesare cunostinte de contabilitate.
Notiunile de sql si experienta de tester de programe informatice reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Contract de munca - norma intreaga, bonuri de masa, decontare abonament RATB sau benzina (motorina) in conditiile in care candidatul are masina si permis de conducere, bonusuri periodice pe baza unor indicatori de performanta.

Eficientizăm firmele mici si mijlocii din România. Facem acest lucru cu succes din 2004.
In aceasta perioada am creat 2 aplicatii de tip ERP (Enterprise Resource Planning), una online si una offline.
Folosind aplicatiile create de noi, cu un efort minim de înregistrare a datelor se obtin toate declaratiile cerute de legislatie si toate rapoartele necesare pentru gestionarea afacerii.
Pentru acestea am creat licentiere dinamică pe bază de module si servicii extinse de personalizare.
Licentierea pe bază de module înseamnă achizitionarea doar a modulelor necesare. Oferim consultantă gratuită pentru alegerea combinatiei perfecte din cele peste 200 de optiuni disponibile. Sistemul se poate extinde oricand cu noi optiuni.
Desi datele în afaceri sunt foarte asemănătoare (facturi, plăti, preturi, reduceri, etc.) informatiile pot fi foarte diferite. Modul în care datele sunt prelucrate sau aranjate în rapoarte este cel care ajută în eficientizarea proceselor dintr-o afacere, nu datele în sine.

Suntem constienti că procesele diferă de la afacere la afacere, astfel si informatiile necesare, care sustin procesele, sunt diferite.

Serviciile extinse de personalizare au fost create în această idee. Personalizam modulele achizitionate astfel încât ele să devină resursele perfecte pentru afacerea dumneavoastra.