Web&Graphic designer

SC RAMINA TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Lucreaza impreuna cu echipa de editare in vederea procesarii si finisarii imaginilor pentru catalogul de produse si magazinele noastre online;
- Propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- Realizeaza bannere simple sau rich-media
- Realizeaza newsletter
- Comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora
- Design materiale promotionale (gen bannere, etc.)

CERINTE

- O foarte buna cunoastere si utilizare a aplicatiilor standard de design (Photoshop, Illustrator etc)
- 2-3 ani experienta in spatiul online
- Pasiune pentru detalii si atitudine creatoare
- Profesionalism; gestionarea timpului si lucru sub presiune
- Proactiv, orientare pe solutii; structurat
- Automotivat, prietenos si creativ
- Un atu in plus daca cunoasteti programele de editare video: Adobe Premier, After effects etc.) si experienta in Fotografie si Filmat Video

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv, negociabil in functie de experienta.
- Decontare transport

DESCRIEREA FIRMEI

Media Agency