Web Developer - Programator PHP / MySQL

sc Ex Studio srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:
Suntem in cautare de colegi noi care sa se alature echipei noastre de programatori PHP din Oradea. Daca esti orientat(a) spre performanta si vrei sa dezvolti unul dintre cele mai mari magazine online din domeniul Beauty vino alaturi de noi!

Descrierea jobului:
Ce vei face la NailShop:
- vei planifica si dezvolta module noi pentru platformele online existente
- vei participa activ la dezvoltarea unei platforme de ecommerce si multe alte proiecte inovative
- vei dezvolta cod de la zero sau vei adapta codul existent astfel incat sa respecti brief-ul propus
- vei integra API-uri, plati online
- vei face parte dintr-o echipa tanara, dinamica

CERINTE

Experienţă in munca:
- minim 1 an de experienţă în implementarea, dezvoltarea, configurarea şi întreţinerea sistemelor informatice
- experienta in implementarea magazinelor online reprezinta avantaj

Cunostinţe, aptitudini, abilitaţi:
- cunostinte generale in utilizarea platformelor UNIX / Linux (HP-UX or Sun Solaris, Linux - command line syntax, text editor, etc.) – nivel de baza
- abilitati in dezvoltarea aplicatiilor Web.(PHP, Javascript, CSS, HTML); knowledge in Ajax programming (JQuery library); Java technologies (servlets, JSP, Web Services) – nivel avansat
- experienta cu bazele de date (MySQL) – nivel avansat
- cunostiinte de networking – protocoale relevante, TCP/IP, UDP, SNMP – nivel mediu
- experienta in utilizarea tehnologiilor bazate pe XML/SOAP Web Services – nivel baza
- bune abilităţi de comunicare
- orientare catre rezultate
- deschis schimbărilor
- capacitate de colaborare şi lucru în echipă
- atitudine şi gândire pozitivă
- bune abilitati de planificare si organizare
- bune abilitati de analiza si sinteza
- capacitate de respectare a angajamentelor asumate
- dorinţă şi capacitate de a învăţa
- capacitate de adaptare la un mediu dinamic
- cunoştinţe de limba engleză - nivel avansat
- cunoştinţe de limba magiara - prezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim:
- pachet salarial atractiv negociat in urma interviului, in baza experientei si a cunostintelor
- bonusuri pentru idei inovative si implicare in proiecte
- posibilitati de dezvoltare
- mediu de lucru placut si relaxant
- cafea, ceaiuri, apa la discretie

Magazin online de produse profesionale pentru aplicat unghii false, manichiura si pedichiura.
www.nailshop.ro