TEHNICIAN RETELE DE TELECOMUNICATII

S.C.RADCOM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea interventiilor IT, hardware si/sau software la sediul clientului

Detectarea si solutionarea deficientelor de functionare a anumitor componente sau echipamente ale sistemului automat de taxare

Instalarea si configurarea echipamentelor si aplicatiilor

Monitorizarea periodica a functionarii sistemului

Testarea echipamentelor si aplicatiilor din cadrul sistemului automat de taxare

CERINTE

Cunostinte de baza in configurarea retelelor sistemelor de calcul – router, swich

Cunostinte minime de operare PC

Cunostinte de cablare Ethernet

Cunostinte de depanare a retelelor de calculatoare

Capacitate de adaptare la situatii neprevazute

Disponibilitate de a lucra dupa un pogram flexibil, nenormat.

Student sau absolvent de facultate cu profil tehnic

Atentie la detalii

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv, conform experientei

Program flexibil

RADCOM is a Romanian telecommunication company which develops, integrates and supports software for TelCo platforms, telematic solutions and call centers. Trusting and traditional partner of world leading IT companies, RADCOM provides software development, integration and customization, software consultancy, hardware manufacturing of LED displays, vehicle Onboard Computers, GSM networks and radio networks installation and other related services.