SPECIALIST RESURSE UMANE

SMART HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

SMART HR recruteaza pentru o companie care activeaza in domeniul productiei: Specialist Resurse Umane.

ATRIBUTII:
- Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
- Concepe si posteaza anunturile de recrutare pe baza discutiilor cu sefii de departamente;
- Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
- Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor;
- Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor;
- Evalueaza si vine cu propuneri cu privire la candidatii selectati catre management;
- Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidatii;
- Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie;
- Elaborareaza si transmite ofertele de angajare;
- Se implica in diverse actiuni ce tin de intocmirea fiselor de post, instruirea, integrarea, evaluarea, motivarea, dezvoltarea resurselor umane si in alte activitati ce tin de departamentul de resurse umane;
- Coordoneaza procesul de training pentru candidatii selectati pentru angajare;
- Intocmeste si transmite rapoarte specifice (recrutare, treining, evaluare) catre managementul companiei;
- Participa la evenimente specifice recrutarii (targuri de locuri de munca si orice alte evenimente organizate de companie, in vederea atragerii de candidati);
- Analiza situatia pietei fortei de munca in domeniul recrutarii si selectiei de personal;
- Informeaza angajatii cu privire la politicile de personal ale firmei;
- Elaboreaza si implementeaza sisteme de motivare a personalului;
- Realizeaza analize la nivelul firmei cu privire la nivelul de satisfactie a angajatilor si propune managementului firmei masuri de corectie necesare;

CERINTE

CERINTE:
- Absolvent studii superioare;
-Cunostinte avansate de operare PC si MS Office (Word, Excel);
- Capacitatea de a lucra individual, dar si in echipa;
- Foarte bune abilitati de organizare, planificare, monitorizare si feedback (in relatia cu candidatii);
- Foarte bune abilitati de comunicare si de relationare interpersonale;
- Spirit dezvoltat de observatie a naturii umane si de identificare a problemelor umane;
- Tact, capacitate de ascultare, diplomatie;
- Abilitatea de a lucra si de a pastra date si informatii confidentiale;
- Persoana dinamica, entuziasta.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:

- Pachet salarial motivant;
- Participarea gratuita oferita din partea firmei recrutoare SMART HR ORADEA la cursul de „Tehnici actuale si eficiente de recrutare si selectie a personalului in contextul anului 2016”
- Excelente oportunitati de dezvoltare personala;
- Posibilitate reala de dezvoltare a carierei;
- Mediu de lucru placut si dinamic;
- Telefon de serviciu;

SMART HR a luat fiinta in 2004 numarandu-se printre primele companii de resurse umane din Oradea. Portofoliul nostru cuprinde organizarea de cursuri de initiere si specializare ca si recrutor, servicii de recrutare si plasare personal, executive search, consultanta in managementul resurselor umane si consiliere in perioada de tranzitie in cariera.

Mai multe informatii pe pagina de facebook a firmei SMART HR ORADEA.