Specialist Achizitii si Vanzari

Geonic Impex S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilități:
• Se informează permanent și își insușește informațiile din ofertele generale și speciale ale furnizorilor în ceea ce privește gama și prețurile produselor
• Întocmește baza de date a clienților/furnizorilor curenți/potențiali ai companiei cu date de identificare complete, persoane de contact, număr de telefon, e-mail
• Preia necesarul de produse si materiale de la departamentul de vanzari
• Se informează permanent asupra prețurilor/ofertelor acordate de furnizorii produselor stabilite pentru achiziție, pe categorii de produse (discounturi, bonusuri, etc)
• Face evaluarea ofertei de preț actuale și în funcție de acestea, negociază cu sursele de aprovizionare în așa fel încât să se asigure calitatea confirmată de departamentul de vanzari a produselor în cantitățile necesare
• Răspunde de gestionarea necesarelor de aprovizionat și de întocmirea corectă și la timp a comenzilor
• Contactarea potentialilor clienti si prezentarea produselor companiei
• Intocmirea de oferte sau alte documente aferente activitatii de vanzari, urmarirea ofertelor, incheierea de contracte, finalizarea lor pana la incasare
• Furnizarea de informatii despre preturile practicate, produsele disponibile, ofertele promotionale catre clienti
• Discutarea, negocierea preturilor cu clientii
• Atragerea de clienti noi, ca urmare a initiativei si demersurilor proprii
• Realizează lunar rapoarte solicitate de conducerea companiei

CERINTE

• Studii superioare
• Experiență profesională în unul dintre următoarele domenii reprezintă un avantaj: achiziții, contractări, negocieri
• Cunoștințe specifice: tehnici de negociere, tehnici de comunicare, cunoașterea tipologiei umane, conduita profesională ireproșabilă
• Fluență în limba engleză scris si vorbit
• Cunoștințe IT: MS-Office (Excel, Power Point) la nivel mediu

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)
Salariu + sistem bonusare atractiv
Mediu de lucru stimulant si posibilitatea dezvoltarii profesionale

Geonic Impex Srl este o companie cu sediul in Oradea care si-a inceput activitatea in domeniul comertului cu elementele de asamblare in anul 2001. De atunci compania noastra a fost unul din liderii locali in acest segment de piata. A evoluat tocmai datorita faptului ca a venit in intampinarea clientilor cu cele mai atractive oferte si cele mai bune preturi.