SPECIALIST MARKETING SI PROMOVARE

Elemental srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

* conceperea si implementarea unei strategii nationale de promovare
* implementarea strategiei de marketing offline, online si social media
* identificarea de oportunitati, propunerea de actiuni si evenimente de PR
* propunerea de servicii si activitati prin care oferta Elemental să ajungă cunoscută de cât mai multe persoane
* analizarea continua a pietei de profil si identificarea celor mai eficiente unelte de promovare
* elaborararea conceptelor de vanzare
* largirea portofoliului de clienti
* dezvoltarea si punerea in aplicare a strategiilor de pozitionare a produselor in mediul online
* coordonarea campaniilor de promovare, oferte, reduceri, promotii pentru produsele companiei
* planificarea si organizarea participarii companiei la diferite intalniri, expozitii si conferinte
* conceperea de campanii offline si on-line pentru a creste vanzarile si notorietatea brandului
* monitorizarea performantelor produselor si brandului
* stransa colaborare cu departamentul de vanzari si echipa redactionala
* asistenta la realizarile grafice
* participarea la conceperea mesajelor si materialelor de promovare a companiei si site-ului
* monitorizarea rezultatelor actiunilor de promovare
* obtinerea unor rezultate palpabile intr-un termen scurt/mediu

CERINTE

- studii superioare de specialitate
- experienta minim 3 ani
- limbi straine: engleza, avantaj franceza, germana
- capacitati personale: inteligenta, creativitate, exigenta, capacitatea de a livra

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea unei cariere stralucite cu satisfactii personale si profesionale
- retributie în functie de efectul muncii depuse
- pe baza meritocratiei

DESCRIEREA FIRMEI

Produse si servicii care sustin o viata sanatoasa.