Operator telemarketing

ATT Interim

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cu o prezență pe piață din anul 2000, SC Globiz International SRL, membră a Globiz Group a început activitatea în România în 2002, devenind astfel unul dintre cei mai importanți distribuitori cu peste 2.000 de tipuri de produse in domeniul auto.

Pentru a extinde departamentul de sales, se caută colegi responsabili de efectuarea apelurilor telefonice cu scopul construirii şi menţinerii unor parteneriate de succes cu clienţii noştri din țară și străinătate.

Principalele responsabilităţi:

o efectuarea apelurilor telefonice, gestionarea lor conform planificărilor
o vânzarea produselor prin telefon
o documentarea temeinică a interacţiunilor telefonice, cunoaşterea produselor
o promovarea companiei, a produselor si a serviciilor acesteia
o îndeplinirea obiectivelor specifice
o efectuarea de apeluri de tip survey, follow-up, etc

CERINTE

o excelente abilităţi de comunicare, atitudine pro-client
o atitudine pozitivă, dorinţa de a învăţa lucruri noi, perseverenţă
o punctualitate şi meticulozitate
o spirit de echipă
o cunoașterea avansată a uneia dintre următoarele limbi la nivel avansat: maghiara,
engleza, franceza, italiana sau germana
o experienţa anterioară într-un call center/ telesales constituie avantaj
o cunoştinţe profunde de operare PC (Windows, MS Office)

BENEFICII OFERITE

o pachet salarial atractiv corelat cu performanţa
o candidaţii fără experienţă, dar cu potenţial vor fi ajutaţi să-şi dezvolte abilităţile
o oportunitatea de a lucra pentru clienţi renumiţi pe piaţă
o şansa de a construi o carieră în domeniul comunicării într-un mediu tânăr şi dinamic
o oportunităţi de promovare
o training-uri specializate şi suport continuu pentru creşterea profesională