Manager Vanzari

Continental Hotels

Job expirat

RESPONSABILITATI

Doresti sa te dezvolti profesional intr-o comanie aflata in plina dezvoltare (avand drept target dublarea nunarului de hoteluri in urmatorii 5 ani), intr-un mediu provocator si profesional si sa cresti impreuna cu compania?
Profilul tau personal corespunde cerintelor de mai jos?

Inseamna ca faci parte deja din echipa Continental
Profilul candidatului ideal:
Foarte bune abilitai de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Ablitati de a relationa cu oamenii, lucru in echipa
Abilitati de analiza si planificare
Leadership,personaliatet puternica,deschisa,valori stabile.
Dornic sa invete lucruri
Are abilitatea de a-si atinge obiectvele, abilitati de management al proiectelor
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Creativ, cu initiativa, optimist.

Responsabilitati:

-negociaza, cu respectarea limitelor sale de autoritate, si incheie contracte cu clienti noi, contracte spot pentru evenimente corporate si private
-reprezinta hotelul si compania la intalnirile cu clientii si partenerii locali in scopul promovarii hotelului si a lantului
-monitorizeaza planul de actiune al departamentului si cele individuale ale angajatilor din subordine
-realizeaza rapoarte de activitate, rapoarte de vanzari
-analizeaza concurenta, piata, cererea de servicii si evenimete
-participa la realizarea bugetului de venituri si cheltuieli al sucursalei
-urmareste anual procesul de reinoire a contractelor de lant si locale cu clientii
-Participa activ, creeaza si dezvolta produse noi, pachete de servicii in scopul satisfacerii nevoilor clientilor/pietei. Implementeaza si coordoneaza acest process

CERINTE

- Absolvent studii superioare, studiile economice (marketing, turism) prezinta avantaj
-Cursuri si studii de specialitate in domeniul vanzarilor
-Experienta relevanta in industria hoteliera si in managementul echipei; experienta minim 5 ani in vanzari.
-Foarte bune cunostinte de operare PC si o limba straina de circulatie internationala.
-Experienta in marketing si/sau PR constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

-salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei
-bonusuri periodice in functie de performantele individuales si ale hotelului
-facilitati acordate angajatilor in cadrul hotelurilor Continental si Ibis
-planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei

Companie hoteliera, cu cea mai mare acoperire din tara, hoteluri categoria business aflate in :Bucuresti, Sibiu, Targu Mures,Oradea, Arad, Suceava, Turnu Severin,precum si in cele 4 hoteluri Ibis din Sibiu, Constanta si Bucuresti.