Manager vanzari

Unelte SEO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilități

Dezvoltă şi implementează strategii de vânzări adecvate națională şi in regiunea alocată, cu scopul de a menţine şi extinde portofoliul de clienţi şi de a îmbunătăţi procesul de vânzare.
Este responsabil de administrarea activităţilor de vânzări din cadrul naţional, cu scopul de a sprijini dezvoltarea portfoliului de clienţi, realizarea obiectivelor de loializare şi maximizarea acoperirii pieţei.
Reprezintă compania în toate problemele comerciale existente la nivel naţional, şi menţine un nivel ridicat de contact cu clienţii şi agenţiile media online şi offline, în vederea dezvoltării şi îmbunătăţirii relaţiilor de afaceri.
Participă la elaborarea şi/sau revizuirea de politici şi proceduri pentru toate funcţiunile implicate în vânzările de produse.
Asigură cooperarea cu alte entităţi din cadrul companiei în soluţionarea problemelor, care implică participare comună.
Participă la întâlnirile din cadrul companiei şi asigură coordonarea legăturii departamentului de vânzări cu celelalte structuri din companie pentru a creşte eficienţa acţiunilor comune.

CERINTE

Locaţie

București sau aglomeraţie

Studii:
- Studii superioare, de preferat economice
Experienţă în muncă:
- Minim 3 ani de experienţă în vânzări;
- Experienţă managerială de minim 2 ani.

Cunoştinţe, Aptitudini şi Abilităţi:
- Gândire antreprenorială și comercială;
- Excelente abilități de lucru cu oamenii;
- Foarte bune abilități de conducere si supervizare;
- Foarte bune abilități de planificare si organizare;
- Foarte bună capacitate de convingere și influențare;
- Bună cunoaștere a tehnicilor de vânzare;
- Orientare către rezultate;
- Orientare către clienți;
- Proactivitate, adaptabilitate;
- Foarte bune abilităţi de comunicare;
- Foarte bune abilități de negociere;
- Cunoştinţe de limba engleză – nivel mediu;
- Cunoştinţe de limba maghiară – nivel mediu;
- Bune cunoştinţe de operare PC;
- Disponibilitate de a călători;
- Permis de conducere categoria B.

Constituie un avantaj:
- cunoştinţe de limba franceză – nivel superior
- cunoștințe in domeniul SEO

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv in funcție de performanță;
- Bonusuri;
- Telefon mobil;
- Pregătire de specialitate;
- Șansa dezvoltării personale prin training-uri și evaluări periodice.

SC Unelte SEO S.R.L. este o firmă în continuă dezvoltare, care se ocupă cu optimizare pentru motoare de căutare, crearea de site-uri web, crearea magazinelor web, gestionarea campaniilor Google AdWords și alte servicii necesare pentru prezenţa online a firmelor, își desfășoară activitatea cu succes de cinci ani în primul rând în România și în Ungaria.