Junior Network Administrator

SC XL WORLD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

- Absolvent studii superioare sau de specialitate in informatica
- Configurare si administrare server Windows 2000/2003 si statii Windows
- Cunostinte si experienta in lucrul cu bazele de date
- Persoana cu spirit practic, energica, cu dorinta de perfectionare si spirit de echipa
- Pasiune pentru domeniu si dorinta de a invata permanent lucruri noi
- Personalitate inovativa, cu preocuparea de a gasi solutii alternative in situatii dificile
- Buna intelegere a mediului IT si a serviciilor de asistenta
- Abilit¿ti de comunicare si relationare
- Limba engleza - avansat
- Cunostinte de limba italiana (avantaj)

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru specific unei companii multinationale;
- Conditii de munca excelente, echipamente de lucru de ultima ora;
- Salariu competitiv;
- Bonusuri si premii in functie de rezultate;
- Lucru într-o echip¿ de profesionisti;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei.

XL WORLD realizeaz¿ în Romania activit¿ti de call center în diverse limbi europene (italian¿, englez¿, francez¿, spaniol¿, german¿, român¿), folosind un personal specializat, care dispune de cele mai avansate resurse tehologice: internet prin fibra optica, sistem de telefonie voice-over-ip, sisteme de video-conferinta etc.

Campania are o experienta de peste 6 ani pe piata international¿ (in special Italia, UK, Germania, Franta) si national¿, oferind servicii clientilor din domenii diverse: financiar-bancar, telecomunicatii, IT, bunuri de consum, resellers, etc.

In prezent, XL WORLD ROMANIA are peste 900 de agenti si o prezent¿ national¿ in 3 sedii: Iasi (sediul principal), Oradea si Bacau.

Datorit¿ activit¿tii sale în continu¿ crestere, XL WORLD doreste s¿-si completeze echipa cu noi profesionisti pentru sediul din Oradea.