Invăţător

Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Evaluează, prin teste de cunoştinţe, nivelul de însuşire a materiei, raportat la anul de studiu
-Sprijină la teme copiii aflaţi în risc de eşec/abandon şcolar pentru recuperarea lacunelor de învăţare, adaptarea la cerinţele şcolare, în cadrul centrului de zi
-Monitorizează şi evaluează progresele înregistrate

CERINTE

-Studii de specialitate (calificare de învăţător)
-Cunoasterea limbii maghiare, vorbit, scris, citit
-Capacitate de a sprijini la teme elevii de etnie maghiara, din cilclul primar
-Experienţă pe un post similar
-Constituie avantaj specializările în domeniul psihologiei copilului, educaţionale
-Abilităţi de relaţionare, tact pedagogic

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru plăcut
- Standarde profesionale înalte
- Posibilitate de dezvoltare profesională

Norma de munca este de 3 ore/zi.

Cv-urile si scrisorile de intentie sunt asteptate pe adresa de email: adela@frccf.org.ro pana in 15 noiembrie 2011.

Doar candidatii ale caror CV -uri sunt selectate vor fi contactati!

Misiunea Fundatiei Române pentru Copii, Comunitate si Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili si marginalizati, pentru ca acestia sa creasca într-un mediu familial protector, sa beneficieze de educatie si de serviciile medicale de care au nevoie.

De zece ani, FRCCF deruleaza proiecte în Transilvania si este una dintre cele mai mari si stabile organizatii neguvernamentale românesti din domeniul protectiei copilului. În prezent, programele sale cuprind judetele Alba, Cluj, Bihor si Satu Mare. Sprijinul este acordat prin programul de dezvoltare comunitara urbana si rurala, in cadrul centrelor de zi.