INGINER CALITATE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie care produce carcase din aluminiu pentru industria telecomunicatiilor angajeaza inginer calitate cu urmatoarele responsabilitati:
Asigura aderenta la cerintele de calitate ale clientului.
Comunica cerintele de calitate si colecteaza/verifica datele rezultate din procesul de productie.
Elaboreaza instructiuni de lucru pentru controlul calitatii la posturile de lucru.
Analizeaza problemele de calitate din productie; solicita actiuni corective pentru non-conformitatile identificate.
Initiaza si dezvolta proceduri de asigurare a calitatii.
Dezvolta relatii eficiente cu reprezentantii clientilor si rezolva cu succes orice problema care apare.

CERINTE

Absolvent al Facultatii de Inginerie
Cunoscator al sistemului de calitate si a cerintelor ISO
Preferabil experienta 1-2 ani in domeniul productiei.
Engleza - nivel mediu / avansat.
Capacitate buna de organizare, comunicare si munca in echipa.

BENEFICII OFERITE

Salarizarea este la nivel de firma internationala.