Frezor / Rectificator / Strungar (3 posturi)

FAIST Mekatronic s.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivele Cheie ale Postului

1. Executia corecta si cantitativa a reperelor

Citeşte şi foloseşte schiţe şi alte documente de acest gen pentru stabilirea execuţiei muncii: selectează viteza, ustensilele şi materialele, uneltele de fixat şi piesele de lucru, reglează dispozitivele maşinii, prelucrează cu maşina piese de diferite forme şi marimi aducându-le la dimensiunile, acurateţea şi finisajul de suprafaţă specificate.

2. Întreţinerea echipamentului şi a accesorilor aferente

A. Întreţinere preventivă

Participă la lucrările de întreţinere a echipamentului şi a accesorilor aferente, conform Planului de Întreţinere;

B. Întreţinere corectivă

Identifică în cel mai scurt timp problema cauzatoare a defecţiunii;

Comunică reponsabilului de întreţinere defecţiunile apărute;

3. 5S

Răspunde de menţinerea în bună stare a echipamentelor din zona sa de deservire.

Execută sarcinile ce îi revin pe linie de întreţinere şi curăţenie în perioada opririlor planificate.

Menţine zona de deservire la standardul cerut de ordine şi curăţenie.

CERINTE

Studii medi – şcoală profesională

Calificare de strungar;

Cunoştinţe mecanice – nivel mediu;

Dexteritate manuală – nivel avansat;

Experienţa de lucru: Minim 1 an într-un post similar.

BENEFICII OFERITE

Bonus anual de performanta

Crestere salariala anuala corelata cu performanta

Teambuildinguri

Program de dezvoltare profesionala

Transport asigurat

Tichete de masa

FAIST este unul dintre cei mai mari furnizori independenti de componente de precizie din lume. Clientii sai sunt producatori importanti de infrastructura de retea mobila de radio si includ companii de top, cum ar fi Nokia, Powerwave, Filtronic, precum si producatori de automobile. www.faist.net