expeditor transport

GAT Logistic

Job expirat

RESPONSABILITATI

Evaluarea beneficiilor si a costurilor pentru fiecare transport in parte.
- organizarea transporturilor rutiere internationale, de la preluarea comenzii de la client , negocierea pretului cu transportatorul, urmarirea derularii transportului pana la destinatie etc.. pana la urmarirea incasarii facturii aferente transportului respectiv.
-intocmirea dosarelor de transport, procesarea documentelor aferente
-dezvoltarea permanenta a portofoliului de clienti ai firmei
-Evaluarea beneficiilor si a costurilor pentru fiecare transport in parte.
- primirea si confirmarea comenzilor de transport precum si transmiterea acestora catre masinile proprii sau carausi,monitorizarea activitatii soferilor, a pozitionarii camioanelor si a timpilor de condus si repaus,programarea si optimizarea rutelor,administrarea flotei auto din subordine astfel incat sa indeplinesc obiectivele lunare impuse de companie.

CERINTE

- studii medii sau superioare;
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet etc.)
- experienta de cel putin 2 ani in coordonare echipe
- experienta relevanta in posturi similare constituie un avantaj
- Cunoasterea la nivel avansat a unei limbi de circulatie internationala (engleza, germana, franceza)
- aptitudini de comunicare, planificare si negociere
- seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate
- permis de conducere fara evenimente rutiere
- disponibilitate pentru program prelungit

BENEFICII OFERITE

in functie de realizari